największa baza literatury czeskiej i słowackiej

Twój koszyk jest pusty

Południowi sąsiedzi Polski to nasza pasja. Postawiliśmy sobie za cel stworzenie miejsca z największą bazą publikacji czeskich i słowackich, a także dotyczących tych krajów, wydanych w Polsce, ponieważ wiemy, jak trudno doszukać się autorów z obu krajów w tradycyjnych księgarniach. 

Czy Czechy to jedynie Szwejk, piwo, knedliki i czeski film? Nie! To też kraj bardzo interesującej, choć często u nas w ogóle nieznanej literatury. Dlatego właśnie miłośnikom Czech chcemy zaproponować zebrane w jednym miejscu zarówno zadomowione u nas książki autorów takich jak Hrabal, Kundera czy Hašek, jak i polecić autorów mniej znanych, którzy podbijają serca Czechów, a którymi są na przykład wielokrotnie nagradzani Jan Balabán czy Petra Hůlová.

Podobnie jest z czeskim filmem, który przebojem wdarł się do naszych kin w ostatnich latach za sprawą Petra Zelenki i Zdeňka Svěráka. W najbliższej przyszłości powiększymy naszą ofertę o klasyczne produkcje filmowe rodem z Czech, w tym perły czeskiej nowej fali. Rozpoczniemy także sprzedaż płyt z muzyką.

O ile Czechy w ostatnich latach przeżywają swój polski renesans, o tyle Słowacja pozostaje najmniej znanym naszym sąsiadem. Ten piękny górzysty kraj i jego obywatele mówiący innym językiem niż Czesi zdecydowanie zasługują na lepszą reklamę w Polsce.

Nasza baza ciągle powstaje i codziennie powiększa się o kolejne pozycje. O pomoc w uzupełnieniu księgozbioru prosimy też Państwa. Jeśli wiedzą Państwo, że istnieją wydania jakichś książek, których nie ma w naszej bazie – prosimy o kontakt. Jeśli na naszej stronie brakuje książki, którą chcieliby Państwo zamówić, również zapraszamy do skontaktowania się z nami.

Rozpoczęliśmy działalność wiosną 2012 roku. Oprócz prowadzenia sprzedaży obejmujemy także naszym patronatem książki czeskich i słowackich autorów wydawane w Polsce. Pozycje aktualnie objęte patronatem mogą Państwo obejrzeć tu.

Serdecznie zapraszamy do przyjrzenia się obu krajom za pośrednictwem naszej witryny. Można nas również polubić na Facebooku, gdzie codziennie opowiadamy o naszych ksiażkach, nowościach, czeskich i słowackich ciekawostkach, ogłaszamy konkursy i zapowiadamy, gdzie można nas spotkać.

- a na viděnou v Česku a na Slovensku!