największa baza literatury czeskiej i słowackiej

Twój koszyk jest pusty
Ucieszki Cieszka - książka

Ucieszki Cieszka

Autor:Zdeněk Svěrák
Tłumacz:Dorota Dobrew
Liczba stron:143
ISBN:9788360850114
Wydawca:Wydawnictwo Dwie Siostry
Język:Polski

cena: 28.00

 

dostępność: tak
wysyłka: ok 3 tygodnieZbiór opowiadań o przygodach najbardziej pogodnego chłopca na świecie. Czeski humor w najlepszym wydaniu!
 
W małym domku na przedmieściach mieszka Cieszko – pomysłowy synek ogrodnika. Odwiedźcie go, a wnet poprawi wam humor – bo Cieszko potrafi cieszyć się światem jak nikt. I nie przeszkodzi mu w tym nawet łobuzisko Hugo ze swymi niecnymi intrygami!

Opowiadania o codziennych przygodach wesołego chłopca urzekają prostotą i ciepłym poczuciem humoru. W Czechach perypetie Cieszka od lat bawią dzieci również w wersji filmowej, za sprawą  popularnej dobranocki, zrealizowanej według scenariusza Zdenka Svěráka.

więcej
Informacje o autorach:

Zdeněk Svěrák (ur. 1936) – znakomity czeski aktor, komik, scenarzysta i autor książek. W Czechach cieszy się ogromną popularnością, a jego książki regularnie trafiają na listy bestsellerów. W Polsce znany jest przede wszystkim z filmu „Butelki zwrotne” – jako odtwórca głównej roli i autor scenariusza. Svěrák pisze również dla dorosłych – jego „Opowiadania” ukażą się nakładem wydawnictwa Czeskie Klimaty.


Ewa Stiasny (ur. 1967) – ukończyła warszawską Akademię Sztuk Pięknych. Projektuje i ilustruje książki. Ilustrowała m.in. opowiadania Toona Tellegena, Mikołaja Łozińskiego i wydany przez Dwie Siostry „Tydzień Konstancji” Olgi Masiuk.