największa baza literatury czeskiej i słowackiej

Twój koszyk jest pusty
Koniasz. Wilk samotnik. T.1 (Koniáš vlk samotář, t.1) - książka

Koniasz. Wilk samotnik. T.1 (Koniáš vlk samotář, t.1)

Autor:Miroslav Žamboch
Tłumacz:Andrzej Kossakowski
Liczba stron:408
ISBN:9788375742985
Rok wydania:2010
Wydawca:Fabryka Słów
Język:Polski

cena: 34.90

 

dostępność: tak
wysyłka: ok 3 tygodnieWielcy tego świata już o nim wiedzą.

Nielegalne polowania na artefakty z przeszłości – Koniasz!
Zrujnowany rynek handlu zbożem – Koniasz!
Krach na giełdzie szmaragdów – Koniasz!
Skandal dyplomatyczny na Pustyni Gutawskiej – Koniasz!

Jeden człowiek! Jeden sprawca wszystkich koszmarnych niepowodzeń! Podróżnik, zwiadowca, awanturnik, najemnik.

Rusza polowanie, jakiego dotąd nie znała historia. Cesarscy komandosi, wojownicy ninja, Konwent do zwalczania magii i bezlitośni czarodzieje. Wszyscy chcą tylko jednego...

Zabić go! Zabić Koniasza! Mordujcie go tak by czuł, że umiera... 

więcej
Informacje o autorach:

 

Miroslav Žamboch - urodzony 13.01.1972 roku w Hranicach na Morawach. Studiował fizykę na wydziale inżynierii jądrowej praskiej politechniki, po jej ukończeniu przez jakiś czas rozbijał atomy oraz wyrządzał inne szkody w Instytucie Badań Jądrowych w miejscowości Řež.

Na czeskim rynku czytelniczym obecny od ponad dziesięciu lat. W swoich nierzadko uznanych za kontrowersyjne książkach wykorzystuje dowiadczenia zdobyte w czasie uprawiania rozmaitych sportowych dyscyplin. Inne zainteresowania: kobiety, wino i śpiew. Ulubione lektury: J.R.R. Tolkien Władca pierścieni, F. Herbert Diuna.

Opinie:

"W Koniaszu znajdziemy wszystko, czego potrzebuje do szczęścia szanujący się wielbiciel fantastyki: widowiskowe urywanie głów, kilka wymyślnych, krwawych scen, pościgi, zwroty akcji i niespodziewane zdrady. „Dawna” proza Žambocha jest tak idealnie przyprawiona wyobraźnią, pomysłowością i talentem, że nie sposób się od niej oderwać. Nie uświadczymy niepotrzebnego przeciągania fabuły, tkliwych scen czy nieścisłości. Świat przedstawiony jest ciekawy, lecz nie przekombinowany – autor przeniósł na wymyślone fundamenty obserwacje i zależności zaczerpnięte z otaczającej nas rzeczywistości. W ten sposób powstała całość wciągająca, intrygująca i przede wszystkim prawdziwa, życiowa, włożona w ramy niesamowitości. Realizmu dodaje sposób narracji, prowadzony w pierwszej osobie – dzięki temu czytelnik ma wrażenie, że czyta w myślach bohatera, ogląda świat jego oczyma".

Farsa: Enklawanetwork.pl

"Ogromną zaletą powieści są z pewnością postacie, zarówno te pierwszoplanowe, jak i epizodyczne. (...) Nie tylko Wilk wzbudza ciekawość, swoje pięć minut mają również chociażby Varatchi, człowiek numer dwa w cesarstwie, który rozkazał znaleźć i zabić Koniasza, doskonale potrafiący manipulować ludźmi i wykorzystywać ich słabe strony; Janick, młody chłopak, będący z początku popychadłem domorosłych czarodziejów, z czasem zyskujący pewność siebie i różne umiejętności (z zaciekawieniem będę śledził rozwój jego wątku), a także szlachcic Lakel Lumbi, owładnięty szałem zabijania, który – mam nadzieję – powróci w kolejnym tomie".

Piotr "Vivaldi" Sarota: eFantastyka.pl